Léto je nejlepší období na to, vyzkoušet něco nového!

A nebo si v létě prostě jen užívejte, regenerujte a odpočívejte - přeci jen více než 90% veškerých onemocnění je způsobeno nebo zhoršováno stresem!


Od začátku roku 2017 uběhla již dlouhá doba - přesně 6 měsíců od ledna do července. Pro nás v oblasti fitness je leden měsícem, kdy si nastavíme své fitness cíle a pustíme se plni odhodlání do toho. Ať už jsou naše cíle jakékoliv - zhubnout, posílit, vylepšit kondici či kompletně obrátit svůj život vzhůru nohama a začít žít zdravě a aktivně, vždy věříme, že do léta naše cíle dosáhneme. Některým z nás se to podaří, některým ne, ale přeci jenom je to právě cesta, která je cíl.

A stejně tak, jako je důležitá právě tato cesta - hodiny, dny či měsíce tvrdé práce a úsilí v posilovně, na skupinových lekcích nebo třeba venku na atletickém oválu či na kole, je neméně důležité dokázat se na chvíli zastavit, nadechnout se, uvědomit si, co člověk dokázal a za své úsilí se náležitě odměnit a užít si ten pocit úspěchu.

Přesně toto nám nabízí české léto! Léto je čas dovolených, čas na užívání si života, užívání si krásného počasí, dlouhých večerů s rodinou a přáteli. Je to zároveň možnost pochlubit se naší vysportovanou postavou a otestovat, například jízdou na kole, plaváním v moři, různými vycházkami po horách nebo skrz spoustu různých sportovních aktivit, zda-li jsme opravdu v lepší kondici, než jsme bývali dříve. 

A jak do toho všeho zapadá v létě cvičení, ptáte se? Odpověd je zcela lehká - cvičte tak moc, jak jen vy chcete! I když vám někdo bude říkat, že když přestanete na měsíc cvičit, tak vešekré tvrdě nabité výsledky budou pryč, je to nesmysl. Vždyť i vrcholoví sportovci a sportovní týmy mají v létě přestávku, která trvá jeden až dva měsíce a po které, i když sníží své tréninky na minimum, jsou opět v září připraveni podávat skvělé výkony. Je to kvůli tomu, že vaše tělo a vaše svaly mají pamět, díky které se i po krátké pauze rychle vrátíte do původní úrovně kondice.

Proto se vůbec nebojte snížit si frekvenci vašich tréninků. Nebojte se kompletně změnit styl vašich tréninků, vyzkoušejte něco úplně nového nebo diametrálně odlišného, než na co jste zvyklí. Výhody obměnění svých aktivit jsou všelijaké. Nejen, že necháte své tělo odpočinout od toho, co děláte pořád dokola a tím získáte novou energii a necháte své svaly regenerovat a zahojit možné zranění. Šance je, že vás nové aktivity opravdu chytnou a budou bavit ještě více, než to, co děláte klasicky. A když ne, alespoň se utvrdíte v tom, že bez svých obvyklých cvičebních stylů se nemůžete obejít.

U nás ve Fit Effect plně podporujeme tuto filozofii odpočinku a obměňování tréninkové rutiny. Našim členům dáváme možnost si členství v klubu na letní období pozastavit či ho půjčit některým ze svých známých. Naopak těm, kteří by si u nás rádi vyzkoušeli nové způsoby cvičení a tréninků, jako je například Crossfit, lekce Les Mills či další, které nikde jinde v Kladně nenajdete, nabízíme krátkodobé členství Summer Effect, během kterého mají možnost vyzkoušet si nové aktivity za cenu velmi atraktivní cenu.

Tak ať už se léto rozhodnete strávit jakkoliv, odpočinkem, cestováním či nějakými pro vás novými aktivitami, přejeme vám, abyste si to maximálně užili! Občas se zkuste zastavit, zavřete oči, zhluboka se nadechněte a vnímejte sami sebe.

Život je jen jeden a probíhá právě teď, proto žijte právě teď!

E: info@fiteffect.cz | T: 734 441 646