Kvalita ve světe fitness...

...aneb proč se nebát investovat do svého zdraví!


V dnešní době existuje široká škála možností navštěvovat různá fitness centra a využívat jejich fitness služby. Fitness centra, posilovny, různá specializovaná studia, osobní trenéři a další zařízení reagují na světový trend, ve kterém lidé stále více prahnou po zdravém těle, kráse, dobré fyzické i psychické kondici. Toto je samo o sobě velmi pozitivní, jelikož zdravý životní styl je, dle našeho názoru, základ k dlouhodobě pozitivnímu a bohatému životu.

Ve snaze nalákat co nejvíce zájemců vám bude téměř každý, kdo fitness služby nabízí, tvrdit, že právě jejich služby jsou ty nejlepší, nejmodernější, nejkvalitnější. Jak tedy poznat, kde přesně těchto služeb začít využívat? Ne nadarmo se říká, že nejlepší způsob, jak na první pohled rozpoznat kvalitu, je skrz takzvaný “zrcadlový efekt”, neboli princip, kdy výše ceny poměrově přesně označuje i kvalitu nabízených služeb.

Tento efekt je zcela logický a jednoduchý - ten, kdo je přesvědčený o kvalitě služeb, které nabízí, si stanoví za své služby odpovídající cenovou hladinu. A stejně tak ti, kteří mají stanovenou cenu velmi nízko, sami moc dobře ví, že si úroveň jejich služeb vyšší cenu nemůže dovolit. A jelikož zrovna oblast fitness je oblast práce s lidmi - ať už po zdravotní, výkonnostní nebo regenerační stránce - vysoká kvalita služeb, vybavení, zázemí, možnosti cvičení i doprovodného zákaznického servisu by pro vás měl být jeden z hlavních faktorů při výběru, kde a jaké fitness služby začnete využívat.

A co to znamená v praxi? Je nerealistické čekat, že v domácky zařízeném fitku se vstupem za pár desítek korun, naleznete kvalitní vybavení, kvalitní zázemí nebo kvalitní, zkušený personál, který je ochoten a schopen vám opravdu spolehlivě poradit. Stejně tak nečekejte, že pod dohledem osobního trenéra, jehož sazba je 200 Kč za hodinu a který má jeden základní kurz, dokončený během pár týdnů, budete v dobrých, zkušených rukou. A věci jako hygiena či profesionální zákaznický servis bývají těmto místům také hodně vzdálené. Tato místa a tito lidé to sami podvědomě ví, a proto jim nezbývá nic jiného, než své služby poskytovat téměř zdarma.

Na druhém konci spektra pak stojí kvalitní fitness centrum, stejně tak jako opravdu kvalitní fitness trenéři, jejichž cena opravdu odpovídá kvalitě nabízených služeb, kde cena neodlákává potenciální klienty, ba naopak. Tato centra a tito lidé jsou více odhodlaní opravdu se svým klientům věnovat, zajistit, aby se u nich výsledky dostavily, aby byli spokojení, aby je cvičení bavilo a aby jim dlouhodobě poskytovali ten nejlepší zákaznický servis, který mohou. Jsou to místa a lidé, kteří vám vždy nabídnou něco víc.

Vybírejte tedy pečlivě, kam se vydáte a jaké služby začnete využívat, dle toho, jaké máte možnosti a co od své investice očekáváte. Najdetě si místo, které disponuje kvalitním vybavením, širokou nabídkou služeb a perfektním zázemím dovolující i regeneraci po cvičení. Místo, které je vždy čisté a upravené, kde je vám přijemně, kde vás lidé uvítají a podpoří v dosažení vašich cílů. Stejně tak nehleďte jen na to, jak člověk vypadá a za kolik své služby nabízí, ale hledejte, co ví, jaké má vzdělání, jaké zkušenosti, jaké má reference a výsledky s ostatními. Pevně věříme, že investice do fitness a do vašeho zdraví není něco, na čem by se měl člověk snažit ušetřit každou korunu. Vložte se tedy do péče profesionálů a uvidíte, že výsledky se zaručeně dostaví.


E: info@fiteffect.cz I T: 734 441 646