Kladno - To Je To Město!

Vzali jsme si pod taktovku nadějný florbalová tým Kanonýři Kladno s cílem podpořit je v postupu do nejvyšší české soutěže.


Florbal je jeden z těch sportů, které se v České republice pomalu dostávají do povědomí široké veřejnosti. Jeho popularita se zatím nemůže srovnávat například s hokejem nebo fotbalem, avšak mezi užší komunitou je to velmi prestižní záležitost, která se dotýká čím dál více lidí - od hráčů a fanoušků až po vedení měst a regionů, které začínají čím dál více florbalové týmy podporovat.

Kladno je jedno z měst, ve kterém se florbal dostává do popředí a to nejen díky kvalitě a úsilí místního Klubu Kanonýři Kladno. Kanonýři se tento rok probojovali do druhé nejvyšší soutěže a nastavili si ambiciózní cíl tuto soutěž vyhrát, aby mohli příští rok bojovat v Extralize o titul Mistr ČR. S touto soutěží má své zkušenosti i náš Manažer Filip Kulštrunk z jeho působení v Pražském klubu Tatran Střešovice, se kterým se stal juniorským Vicemistrem ČR a byl také součástí mužského Ačka, které v tu dobu bezkonkurenčně válcového Extraligu a sbírali jeden mistrovský titul za druhým.

“S Florbalem jsem začal ve 12ti letech - původně jsem chtěl hrát hokej, ale na bruslích mi to moc nešlo. Na druhou stranu jsem byl ale fakt šikovný s hokejkou, takže florbal byla taková přirozená volba a tento sport mě na dalších 6 let absolutně imponoval a poznamenal na celý život.” - popisuje své začátky Filip. “Když jsem se dozvěděl o úsilí Kanonýrů, byl jsem nadšený a navázání spolupráce a podpora místního klubu se stala mou prioritou z pohledu našeho klubu Fit Effect a také gymu CrossFit Kladno.”

Kanonýři udělali velmi správné rozhodnutí, že si do nové sezóny zásadně posílili nejen mužstvo, ale i realizační tým. Na pozici sportovního ředitele a trenéra přišel zkušený Jan Pazdera a o kondiční přípravu se začal starat náš kondiční trenér Honza Pechr. Hlavně díky těmto dvěma lidem jsme se velice rychle dohodli na vzájemné dlouhodobé spolupráci. 

Hráči Kanonýrů Kladno absolvují pravidelně silově-kondiční tréninky pod vedením Honzy Pechra v CrossFit Kladno, které zároveň mohou libovolně využívat pro své individuální tréninky. Tréninky jsou pečlivě připravené tak, aby hráči budovali sílu, rychlost a výbušnost - schopnosti, které jsou ve vrcholovém florbalu absolutně nezbytné. O kondici juniorů a dorostenců se pak starají top instruktoři Fit Effect Kladno, kteří pro tým vedou každý týden tréninky programu Les Mills GRIT Athletic a Cardio. Tyto tréninky jsou vynikající pro vrcholové sportovce, jelikož posouvají anaerobickou hranici VO2 max, rozvíjejí rychlost, vytrvalost a pohybové schopnosti.

“Ve florbale je kondiční příprava nesmírně důležitá. Jsou to setiny vteřin, které rozhodují, kdo bude u míčku dříve, což mnohdy dokáže rozhodnout zápasy. Hřiště není velké, takže schopnost rapidní akcelerace a náhlé změny směru hraje strašně velkou roli. A v neposlední řadě, ač je florbal v porovnáním s hokejem méně kontaktní, je stále potřeba si míček tělem pohlídat, umět si udělat prostor v obložení soupeřů a do rány se pořádně opřít.” Popisuje detaily hry Filip, který je přesvědčený, že díky silově-kondičním tréninkům s Honzou a programu Les Mills GRIT budou mít Kanonýři navrch nad ostatními týmy.

My jsme velmi rádi za to, že nám Kanonýři nabídli vstup pro všechny členy Fit Effect na domácí utkání týmu zdarma. Na utkáních, které se odehrávají jednou za 2 týdny v BIOSce, panuje neskutečná atmosféra. Město i Tým florbalem opravdu žije, o čemž svědčí například refresh loga a dresů týmu, spousta krásných marketingových aktivit, super obsah na sociálních sítích i webových stránkách týmu. Sledujte s námi cestu Kanonýrů do Extraligy, všichni věříme, že na konci sezóny postup oslavíme a příští rok se Kanonýři stanou dalším z pyšných reprezentantů města Kladna, kteří využili možnost tréninků v našich klubech Fit Effect a CrossFit Kladno, stejně jako to už je a nebo dříve bylo s místními hokejisty, hokejbalisty a volejbalisty.


Fit Effect Kladno | info@fiteffect.cz | 734 441 646