Fit Effect Sensation - výzva nejen pro cvičící

Dne 1/10/2016 proběhl na Kladně první ročník cvičební akce Fit Effect Sensation, na které si více než 250 účastníků vyzkoušelo ty nejlepší lekce Les Mills. Přečtěte si, jaké to bylo takovouto akci moderovat v našem novém blogu.


„Co bys tomu řekla, kdybys nám moderovala Sensation?“, otázka, která mi vyrazila dech ve frontě na kuřecí s rýží. Otázka vyšla z úst mé šéfové Katky, která se přede mnou zjevila jako blesk z čistého nebe. V první chvíli jsem jen překvapeně civěla a odkývala ano. Až po několika sekundách, které mi v tu chvíli připadaly jako hodiny, mi začalo docházet, s čím jsem to vlastně souhlasila. „Moderovat Sensation – největší cvičební akci v Kladně, já? Jsem sice ukecaná, ale moderovat?“ Tyto a spoustu dalších otázek se mi začaly míhat hlavou. „Jsem pro to zrovna já vhodná?“, pomyslela jsem si.

Když jsem konečně vystála frontu na vytoužený oběd a vydala se směrem k fitku, ve kterém mě čekala další z odpoledních směn, už jsem nad situací zvládla uvažovat s chladnou hlavou. Tou dobou zbývaly do Sensation necelé tři týdny. Věděla jsem, že musím být zodpovědná a svědomitě se připravit. Přece jen to nebyla věc, o kterou by mě žádal kdekdo každý den.

Pro nezasvěcené.. Co že to vlastně Fit Effect Sensation je? Šlo o největší akci svého formátu v Kladně a širokém okolí. Veřejnost měla možnost vyzkoušet si zbrusu nové choreografie programů LES MILLS BODYPUMP®, GRIT®, BODYCOMBAT®, BODYBALANCE® a BODYATTACK®, pod vedení těch nejlepších lektorů z České republiky. Jelikož jedním z hlavních partnerů akce byla značka Reebok, všichni návštěvníci měli možnost, mimo jiné, koupi oblečení či bot s velkou slevou.

Choreografie představované na Sensation nebyly před tím ve Středočeském kraji uvedeny, tudíž šlo o úplnou premiéru a na účastníky čekal nezapomenutelný fitness zážitek.

Tak a je to tu. Prázdný dokument, otevřený ve „Wordu“. „Co psát? Jak začít? Co má říkat moderátor na tak velké akci?“ Netušila jsem. Jelikož byl první ročník Fit Effect Sensation vlastně i první akcí takového formátu v Kladně, bylo důležité nic nepodcenit, chtěla jsem, aby vše dopadlo tak, jak má, včetně mých vstupů. Příprava byla tedy opravdu nutná, takže jsem si vzala k ruce program s poznámkami, které mi sepsal druhý z šéfů, Filip a začala jsem psát.

Nejprve úvod. „Sakra, ale co jim říct, jak upoutat Les Mills nadšence, kteří už jsou celí nedočkaví před první lekcí?“ honilo se mi hlavou. Po hlubokém dumání jsem sesmolila pár uvítacích frází a vrhla se na uvedení lekcí. Naštěstí šlo o lekce, se kterými se setkávám každou směnu v práci a tak nebylo těžké představit si, co bude návštěvníky čekat. I přesto, že šlo o lekce, které znám, zabralo mi sepisování všech důležitých věcí několik hodin. Po představení lekcí zbývalo vymyslet „jen něco na závěr“, pár vět mě napadlo, tak jsem je do textu zařadila. 

Nadcházející den jsem Filipovi představila svou první verzi přípravy na moderování, celá šťastná, že jsem něco sama sesmolila. Filip si přípravu přečetl a po několika trefných poznámkách, které mi sdělil, mi došlo, že vlastně budu muset vše předělat. Takže hurá do toho.

Druhá verze přípravy už u „šéfů“ prošla a mě zbývalo připravit se z hlediska vystupování. Bylo třeba zvolit vhodné oblečení, účes a podobně. Padala návrhy jako kostým hot-dogu a podobně. (Haha J) Naštěstí k takové katastrofě nedošlo a postačily pohodlné botky a sportovnější šaty.

Den D neboli Fit Effect Sensation! Budíček v 6:15, vyčistit zuby, učesat vlasy, nalíčit se a hurá na věc. Když jsem přijela do kladenské „Biosky“, všichni byli v jednom kole. Holky z recepce kmitaly sem a tam, instruktoři trénovali své choreografie, Filip řešil průběh akce se zvukařem a Katka běhala sem a tam a kontrolovala, jestli všechno jde tak, jak má. Jelikož jsem nechtěla jen přihlížet, vrhla jsem se na pomoc Verče s Káťou, které měly na starost stánek s oblečením a jídlem pro návštěvníky.

Jde se na věc, první vstup. Několik minut před desátou hodinou jsem dostala pokyn pro zahájení. Ještě celá rozklepaná jsem vběhla na podium a přivítala více než stovku návštěvníků prvních lekcí. Upřímně si moc nepamatuji, co přesně vycházelo z mých úst, ale teď samozřejmě vím, že jsou věci, které bych udělala úplně jinak. Po prvním vstupu nervozita celkem opadla a čím častěji jsem se na podiu objevovala, tím více cvičící reagovali, což bylo super a mě samotné to dodávalo odvahu.

Průběh akce? Na 1*! Musím uznat, že organizace akce byla bez chybičky. Jakožto moderátor jsem vždy věděla kdy a kam jít, co se bude dít a v případě, že jsem přece jen něco nevěděla, stačilo se zeptat. A to platilo i pro všechny zúčastněné. Akce odsýpala a nedocházelo k žádným nesmyslným prostojům. Když někdo potřeboval při lekci, jako byl třeba BODYCOMBAT® či BODYATTACK® pauzu, prostě si jí udělal, takže každý cvičil tak, jak mu tělo dovolilo a nikdo se zbytečně nepřepínal. To samé bylo možné i u BODYPUMPu či GRITu, když člověk cítil, že nezvládá, ubral závaží a jelo se dál.  Ale popravdě, toto jsem viděla málo. Lidi byli tak nadšení a namotivováni, že jeli na 100% od začátku až do konce.

Největší zážitek? BODYATTACK! Energie, radost, euforie a spoustu dalšího si vybavím, když jsem přihlížela tomu, jak se cvičil BODYATTACK®. Dokonce jsem si opravdu přála, abych si mohla tuhle lekci zacvičit společně se všemi účastníky, kteří na Sensation přišli. Neskutečný výkon všech cvičících i instruktorů a super choreografie.

Něco na závěr. Po celou dobu mě nepřestávalo udivovat, s jakou vervou a energií všichni cvičili. Někteří už měli za sebou BODYPUMP®, GRIT® i BODYCOMBAT®, před nimi byl ještě BODYBALANCE® a BODYATTACK® a všichni vypadali tak svěží, že by celou Biosku mohli srovnat se zemí. Dle mého, se letošní ročník Sensation opravdu vydařil a už se nemůžu dočkat těch dalších, hádám, že neméně úspěšných akcí, které Fit Effect zorganizuje. Pokud tohle čtete a na první ročník Fit Effect Sensation jste se z nějakého důvodu nedostali, věřím, že nemusíte být smutní, protože tahle Sensation určitě nebyla tou poslední. Takže na viděnou příště!

- Kačaba N.


E: info@fiteffect.cz I T: 734 441 646