Dosáhněte tento rok konečně svých cílů!

Začněte nový rok tak, aby vám cvičení a zdravý životní styl vydržel!


Nový rok je prefektní šance pro to, zamyslet se nad tím, co pro vás cvičení znamená, nastavit si priority a k tomu i odpovídající tréninkový a životní režim. Berte to jako čistou stránku v knize, od které začnete psát novou kapitolu vašeho života. Zamyslete se na svými dosavadními úspěchy a jaké cíle chcete v budoucnu dosáhnout.

V dnešním příspěvku pro vás přinášíme pět způsobů, jak zajistit, aby vaše nová životní kapitola neskončila po pár týdnech úsilí, ale aby byla dlouhodobě úspěšná a vy jste se cítili lépe, než kdy předtím:

 

1. Vykašlete se na předsevzetí

Celý koncept předsevzetí je zbytečný, jelikož předsevzetí zkrátka nefungují. Studie naznačují, že pouze 8% z těch, kteří si dají předsevzetí, to zvládnou změnit v realitu a dosáhnou pozitivní změny. Už jen slovo předsevzetí působí negativním dojmem, jelikož vás to nutí soustředit se na řešení nějakého problém a když se o toto snažíte, často se cítíte demotivovaně a nešťastně. Nastavení specifických cílů je o hodně pozitivnější přístup, čímž se dostáváme k bodu dalšímu bodu.

 

2. Začněte si nastavovat cíle

Cíle podporují zlepšování, pokrok a optimismum a to je přesně to, co vás nastaví na cestu k úspěchu. Když nemáte nastavené cíle, budete běhat od jedné věci k druhé bez toho, aniž byste čehokoliv dosáhli. Nastavení cílů je první krok k úspěchu, což rozběhne váš život. Takzvané malé výhry, neboli malé pokroky, jsou klíč k tomu dosáhnout velkých cílů. Ať už to znamená výměnu odpoledního sladkého snacku hrstkou ořechů, přidání 1kg závaží na vaší činku nebo nastavení budíku o 10 minut dříve. Malé krůčky, hezky jeden po druhém.

 

3. Vyhledávejte nové výzvy

Hledání nových výzev každý den je nejlepší způsob k tomu, jak se v životě zlepšovat a posouvat se dále. Pokud nebudete zkoušet nové věci, nikdy nezjistíte, jaký potenciál v sobě opravdu máte. Nebojte se vybrat si něco, čeho se bojíte a zkuste to! Při nejhorším to nevyjde, to ale není vůbec ěpatná věc. Neúspěch je pouze součást zlepšování, tak se zvedněte a jděte do toho znova!

 

4. Zdravé tělo, zdravý duch

Ano, toto jste jistě slyšeli již milionkrát a je to opravdu tak. Pravidelné cvičení je dobré pro vaše zdraví a pro vaši mysl. Nejen že si budete držet zdravou váhu a atraktivní vzhled, ale navíc je pravidelné cvičení výborné coby prevence zranění, onemocnění a chronických chorob, zvyšuje to energii a pomáhá to k lepšímu spánku. Pokud se cvičením začínáte a nejste si jisti, kde a s čím začít, využijte služeb kvalitních, osvědčených fitness center a vzdělaných profesionálů s odpovídajícími certifikáty a referencemi. Všímejte si detailů, jelikož jsou to často detaily, které znamenají kvalitu.

 

5. Buďte pozitivní

Každému z nás se občas stane nějaká špatná věc, nebo nám něco v životě nevyjde podle našich představ. Nenechte ale tyto špatné zkušenosti, aby definovali to, jaký máte přístup k ostatním lidem a k životu obecně. Život je často plný různých překážek, ale když i k nim budete přistupovat pozitivně, uvidíte řešení a východisko dříve, než ti, kdo jsou negativní. Buďte pozitivní, kde to jde a vše se bude hned zdát snažší.

 

Tak na co ještě čekáte, pusťe se do toho! Fit Effect a celý náš tým je tu pro Vás.

- Zdroj: Les Mills

E: info@fiteffect.cz I T: 734 441 646