Léto je za námi, je čas se sebou opět něco dělat

Připravili jsme pro vás 7 ozkoušených tipů, jak se na podzim dostat zpět do režmu fitness a zdravého životního stylu


Léto je zaručeně naše nejoblíbenější roční období, o tom žádná! Člověk si vždy naplánuje cestování, grilovačky, opalování, koktejly, párty a spoustu dalších aktivit, na které se těší již od zimy a které musí stihnout, než zase začne podzim. S tím vším se ale obvykle strašně rychle vytrácí ta krásná, vyrýsovaná těla a skvělá kondice, na které půl roku tvrdě pracujeme. Nic se ale neděje, připravili jsme pro vás návod, jak se co nejlépe dostat zpět do svého fitness režimu a honbou za zdravým životním stylem.

 

  1. Resetujte svůj přístup

Je normální, že se koncem léta člověk cítí ve stresu a špatné náladě, jelikož musí zpět do každodenní pracovní či školní rutiny. O to těžší je návrat k dobré, zdravé stravě, na kterou se během léta tak nějak zapomíná. To nejlepší, co můžete udělat, je být šťastní, že jste si léto užili na maximum a nově si zhodnotit své priority a přístup na nadcházející měsíce. Přestaňte hledat výmluvy a začněte si užívat tu cestu zpět ke skvělé formě, mezi lidi, kteří nají stejné zájmy a kteří si cvičení užívají stejně tak, jako vy.

 

  1. Vezměte to “osobně”

Není nic lepšího než pořádná nálož motivace a smysluplný tréninkový plán od osobního trenéra. Ten vám nejen vymyslí ten nejlepší způsob, jak se dostat zpět do formy a dohlédne, abyste vše dělali správně a efektivně, ale pravděpodobně vám ukáže i nové formy cvičení a nové výzvy, které prostě budete muset pokořit. Jedno správné, kvalitní opakování určitého cviku je lepší než deset špatných! Při výběru osobního trenéra buďte zvídaví, nedejte jen na vzhled, ale především na úroveň kvalifikací, zaměření a v neposlední řadě pocit, zda jste se svým trenérem na stejné vlně.

 

  1. Přehodnoťte své cíle

Začátek léta je naše cílová rovinka, kde buď dosáhneme cíle, které jsme si stanovili, nebo ne. Pokud jste jedni z těch, kterým se to tentokrát úplně nepovedlo, netruchlete. Přehodnoťte, co od cvičení vlastně očekáváte a co je pro vás opravdu důležité. Změňte například cíl z “tělo do plavek” na “silný a zdravý”. Nastavit ten správný cíl a udržet si motivaci je klíč k úspěchu - a toto byl měl být ten opravdový cíl. Nastavte si za cíl něco dosažitelného a uvidíte, že zůstanete motivováni a cíl dosáhnete.

 

  1. Udělejte si čas

Mít v létě čas na práci, rodinu, dovolené, přátelé a veškerou ostatní zábavu má občas za následek to, že se cvičení posune až na třetí kolej. Vraťte svému cvičení prioritu číslo jedna, vzpomeňte si na ten pocit po cvičení, jak se skvěle, energeticky a spokojeně cítíte sami se sebou. A pokud přes den nestíháte? Přivstaňte si, zacvičte si brzy ráno a pak se již naplno věnujte všem svým pracovním, rodinným a ostatním povinnostem a zálibám. Ten čas za to stojí!

 

  1. Najděte si parťáka

Ve dvou se to lépe táhne, ve fitness je to obzvlášť pravda. Zavolejte svému starému parťákovi či si najděte někoho úplně nového - manžela, kámošku, bráchu, známého z práce - a přiveďte je s sebou na vaší oblíbenou lekci. Většina fitness center nabízí první návštěvu zdarma, takže vás to nic nestojí a přinejmenším si odnesete báječný společný zážitek.

 

  1. Zaměřte se na stravování

Jste to, co jíte. Během léta se z nás stávají koktejly, sladkosti, hamburgery a bůh ví co ještě. Nyní je ale čas dát svému tělo to, co opravdu potřebuje ke své plné funkčnosti. Nejen, že je to základ pro hubnutí a zesílení organismu, zároveň nás to také naplní energií a dobrým pocitem ze sebe sama. Ne nadarmo se říká, že správná a zdravá strava je 60% úspěchu. Poraďte se s odborníkem, vyrazte na nákup a sledujte ten efekt!

 

  1. Užijte si to!

Cvičení by měla být zábava. To neznamená, že to nebude těžké, že to nebude bolet a nebo že některé dny prostě nebudete chtít vylézt z postele. Na konci dne byste ale měli mít rádi to, co děláte. Najděte si takové fitness aktivity, které vás baví a které vám přináší opravdový prožitek. Jen tak se pro vás cvičení stane aktivita, kterou budete milovat a u které zůstanete dlouhodobě.


Udělejte ten první krok již dnes!