• Autor příspěvku
  • Čas na čtení:10 minuty čtení

Vyzpovídali jsme manažerky klubu Fit Effect Katku a Ivču o COVIDu, současné situaci ve fitness a o tom, co klub čeká do budoucna.

Ahoj holky, děkujeme za možnost popovídat si a pojďme rovnou k věci. Rok 2020 a jmenovitě COVID je celosvětově obrovský šok. Jaký vidíte dopad na fitness kluby a jak je na tom Fit Effect?  

I: No nebudu vám lhát, je to nahoru dolů, jak na horské dráze. Do roka 2020 jsme v klubu vstoupili ve velkém. Klub jsme vybavili zcela novou kardio zónou Technogym, což je ta nejlepší a také nejdražší značka na trhu, rozšířili jsme nabídku osobních tréninků a skupinových lekcí, doplnili tým a ve velkém jsme vítali nové členy, převážně začátečníky, kteří se chtěli dostat do lepší formy, zhubnout a celkově vést zdravější životní styl. No a pár měsíců na to, v březnu, když se vše rozjelo na maximum, tak přišel COVID a ze dne na den úplná stopka. Nařízení vlády úplně klub bez jakýchkoliv konkrétních informací, na jak dlouho to bude, a s tím spojená veškerá práce s administrací, dodržování hygienických norem a bůh ví, co ještě. Je mi smutno, jen si na to vzpomenu.

K: Je to tak. Bylo to asi nejtěžší období za celé fungování klubu. Donutilo nás to přenastavit systém, na kterém jsme od založení úspěšně fungovali. Část našich členů si pozastavila členství, část nás úplně opustila, ale jsem velmi ráda, že spousta členů nás i přes zavření klubu morálně i materiálně podporovala a zůstala nám věrná. Byli to především členové, kteří jsou s námi dlouhodobě a kteří mají Fit Effect jako svůj druhý, možná třetí domov a jejich hlavní zájem byl, aby se měli kam vrátit, až to vše pomine.

Stejně tak musíme vyzdvihnout velmi čestné a benevolentní chování vedení OC Central Kladno, které s námi od začátku otevřeně jednalo o ekonomickém a provozním dopadu a vyšli nám obrovsky vstříc, co se týče naší obchodní spolupráce. I díky nim je klub stále funkční a za to chceme všem z managementu Obchodního centra Central upřímně a hluboce poděkovat.

 

No a co vaši členové? Vrátili se k vám po znovuotevření a změnilo se nějak jejich chování?

K: Jasně, hned první den po otevření jsme měli fitko i lekce, i přes veškerá limitujícím opatření, jako byly roušky nebo rozestupy, na prasknutí. I když si spousta lidí koupilo nějaké drobné vybavení domů a zaregistrovalo se na různá online cvičení a streamovací fitness služby, bylo vidět, že lidem dobře vybavený fitness klub, cvičení na lekcích ve skupině s kamarády a tréninky pod vedením profi osobních trenérů opravdu chybí. A nejen to, možná že i více než to cvičení jim chybělo to přátelské, rodinné prostředí, které u nás v klubu máme.

I: Já jsem hlavně řešila s lidmi různé pozastavování, prodlužování a změny ve členství, což jsme lidem samozřejmě nabízeli, na jak dlouho chtěli a z jakýchkoliv důvodů, ať už to byl jistý strach jít mezi lidi, zhoršení finanční situace nebo cokoliv jiného. Většinu z nich máme nyní zpět a pokračují ve cvičení. Velmi mě těší, že jsou všichni stále pozitivně naladěni a ohleduplné k ostatním kolem sebe. Dále pak zajištění té nejvyšší úrovně čistoty a hygieny v klubu, to byl také oříšek, ale zvládli jsme to a tento standard se snažíme dodržet i nadále.

 

Viděli jsme, že jste nyní v září uspořádali velkou cvičební akci venku na Sletišti. Co to bylo za akci?

K: Byla to celosvětová akce Les Mills UNITED, na které jsme ve stejný den jako všechny ostatní partnerské kluby Les Mills po celém světě uvedli nové choreografie těchto oblíbených skupinových lekcí. Akce byla zdarma jak pro naše členy, tak i pro širokou veřejnost, a hlavní myšlenka byla hlubší, než jen uvést nové choreografie. Bylo to o spojení všech lidí po celém světě za myšlenkou, že díky fitness dokážeme být zdravější a odolnější vůči nemocem. Byl to symbol toho, že fitness nás spojuje a že přes veškeré těžké časy, omezení a nepříjemnosti, kterými jsme si museli za posledních pár měsíců projít, se nevzdáme, nebudeme se bát a budeme nadále bojovat za své zdraví. V ten den po celém světě cvičili najednou miliony lidí. Byl to opravdu emotivní, až surreálný zážitek.

 

A povedlo se? Má takováto akce a tento symbolismus nějaký efekt?

I: Musíme zaklepat, vše vyšlo opravdu na jedničku. Měli jsme krásné, slunné počasí, za ten den s námi dorazilo cvičit okolo 150 lidí, naši instruktoři podali skvělý výkon a všeobecně nás to s nejen s našimi členy, ale i uvnitř týmu hodně ztmelilo. A efekt vidíme obrovský – lidi to nakoplo, lekce se jim moc líbí především díky velmi dobře sestavením cvikům a motivační hudbě. Lidé se zároveň přestali bát a to je to nejdůležitější. Evidujeme nyní o hodně vyšší návštěvnost než na konci jara a v létě. Lidé chápou, že být v prostředí fitness klubu není rizikové, přeci jen jsou tam zdraví lidé, kteří se cítí dostatečně fit na to jít si zacvičit a svým pravidelným cvičením a dobrou stravou vytváří opravdu odolný organismus, který jen tak nějaký vir neskolí.

 

To zní skvěle. No a jaký máte s Fit Effect plán nyní a také do budoucna?

K: Chceme za klub především bojovat, udržet ho při životě i přes to, že je tu nějaká druhá vlna omezení, se kterou samozřejmě budeme v souladu a vynasnažíme se udělat vše pro to, aby byla zachována kontinuita, pozitivní přístup a dobrá atmosféra. Pokud chceme po našich členech, aby se nebáli, musíme jít příkladem a nesmíme se bát ani my.

I: Přesně tak, určitě je stále pro nás priorita čistota v klubu, stále dezinfikujeme a vynakládáme nemalé prostředky za pravidelný úklid. Snažíme se, aby lidé nadále měli k dispozici to nejlepší možné vybavení a služby, které k našemu klubu patří. Není pro nás přípustné snižovat ani omezovat kvalitu našich služeb, takže jdeme proti proudu. Opět jsme zásadně obohatili náš rozvrh skupinových lekcí, ve kterém naleznete téměř 50 lekcí týdně. Dále přemýšlíme, že bychom uvedli nějaký nový Les Mills program, o tom zrovna jednáme a doufáme, že vám již brzy představíme, co jsme vybrali. Zároveň jsme přijali další nové osobní trenéry pro naše členy. Věříme, že tréninky s osobním trenérem jsou ta nejefektivnější cesta k výsledkům a lidé by se do toho neměli bát investovat finanční prostředky. A ti, kteří je zrovna nemají, mohou využít osobní tréninky zdarma, které máme v rámci rozvrhu našich lekcí téměř každý den. Víte, i jeden osobní trénink týdně, doplněný vlastním tréninkem a/nebo skupinovými lekcemi, má obrovský pozitivní dopad, především pro nováčky, ale i pro ty, co cvičí dlouhodobě. Dokonce i hodně členů našeho týmu, kteří jsou sami fitness profesionálové, má svého osobního trenéra, který jim ukazuje nové věci, kontroluje jim techniku a cvičební program a motivuje je, když zrovna mají nižší úroveň motivace nebo řeší nějaké jiné věci.

K: Jak řekla Ivča, odmítáme žít ve strachu a chceme tak inspirovat i naše okolí. Společně se zajištěním kvalitního a bezpečného provozu myslíme proto i na měnící se chování a požadavky našich návštěvníků. Chápeme, že nyní není úplně ta správná doba chtít po lidech uzavírat roční či dvouleté členské smlouvy. Proto jsme tento koncept, který byl posledních 5 let stavební kámen našeho klubu, upozadili, a prioritně nabízíme krátkodobé členství na jeden až tři měsíce za zvýhodněné ceny a s bonusem měsíců členství zdarma. A musíme přiznat, že jsme absolutně nadšeni z ohlasů, které mezi našimi členy sledujeme.

 

No tak to mám radost. Co by měl tedy člověk, který by se k vám chtěl přidat, dělat?

K: Pro nás je teď nejdůležitější, aby o nás měli zájem ti, kteří hledají, co my nabízíme a v co ve Fit Effect hluboce věříme. Tedy kvalitní zázemí, top služby, vyvážený fitness režim a dlouhodobě zdravý životní styl. Nejsme obrovská posilovna s desítkami strojů a zaměřením na posilování nebo kulturistiku. Pokud jste člověk, který hledá něco takového, určitě navštivte například Dream Body Fitness. To je super fitko, je velké a prostorné, mají spousty strojů, skvělé vedení a to, co dělají, dělají skutečně srdcem. Oni si co největší podporu opravdu zaslouží.

No a pokud se ztotožňujete s naší filozofií, pak se stačí přihlásit na první konzultaci a vstup zdarma na našem webu. Pokud se vám u nás bude líbit, moc rádi s vámi vybereme některé z našich členství a postaráme se kompletně o vaše uvedení do světa fitness. V rámci registrace do Fit Effect vám poskytneme měření tělesné diagnostiky, konzultaci a první trénink s osobním trenérem. Vysvětlíme vám, jak vše funguje, doporučíme vám tréninkový program a pak vás budeme vždy s otevřenou náručí vítat při každé vaší návštěvě. A ti z vás, kteří už se cvičením zkušenosti máte a hledáte širokou škálu fitness služeb, to nejkvalitnější vybavení, prostory pro CrossFit tréninky, zázemí profesionálního, prémiového klubu a opravdu skvělou cvičební atmosféru, ozvěte se, moc rádi vás poznáme!

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..